למה אנחנו אוהבים סימבוליזם בתכשיטים?

סמליות בתכשיטים סמל יהודי שרשראות תכשיטים שרשרת עין הרע סמל כוח שרשראות סמלי סמל הלב תכשיטים יהודיים

סמליות בתכשיטים

אנחנו מחפשים סמליות בתכשיטים כי זה מרגיע אותנו. תכשיטים, בניגוד לחפצים דקורטיביים אחרים, הוא משהו שהולך איתנו לאן שאנחנו הולכים, כמו הרבה בגדים. אנשים מרגישים שרשראות סמלי או פריטים אחרים של תכשיטים מאפשרים להם לבטא לא רק את האמונות שלהם, אלא גם את הייחודיות שלהם ואת הרצונות הפנימיים.

סמליות בתכשיטים
סמליות בתכשיטים - שרשראות סמליות של מגן דוד עם יהלום

שרשראות תכשיטים יכול להיות מוסתר מתחת לבגדים שלנו כמו אלמנט מגן קטן, סמל אישי כוח אשר אף אחד לא צריך לדעת.

לפעמים, לעומת זאת, זה יכול להיות להיפך, "תסתכל עלי!"; "זה מה שאני מאמין בו!"

שרשרת תכשיטים

היהדות שופעת סמליות בתכשיטים. סמלים יהודיים המוכרים לנו הם כדלקמן:

 • חנוכיה - המנורה ששימשה בחגיגת האור היהודית בחנוכה בכסלו (דצמבר).
 • מזוזת - מזוזת דלת עם פיסת קלף עליה ועליה פסוקים מתורה.
סמליות בתכשיטים - בית מזוזה עשוי אבן ירושלמית
סמליות בתכשיטים - מזוזה מכוונת עשויה אבן ירושלמית
 • מגן דוד - מגן דוד aka מגן דוד, כוכב בעל שישה כוכים המורכב משני משולשים על גבי זה.
 • חמסה - יד חמש אצבעות עם עין הרע, קמע נגד הרוע, למזל טוב, וסמל כוח.

אלה הם רק כמה מן הסמלים היהודיים היפים והמעניינים, שרבים מהם עשו את דרכם לתוך שרשראות תכשיטים בתכשיטים יהודיים. יש הרבה מה לומר על כל אחד ואחד מהם: איך הם הגיעו, מה השימושים שלהם, וכו '

סמליות של שרשראות תכשיטים עם סמל יהודי אחד או אחר היא תופעה שכיחה בקרב חסידיו ואוהדיו. תכשיטי סמל יהודיים, כמו גם שרשראות סמליות של דתות אחרות, פונים לאנשים בגלל קרבתם ואגודותיהם. בכל בית בישראל יש מזוזת על המשקוף ולא מפני שתושביו הם בהכרח דתיים.

אנשים מוצאים נחמה בעקבות המסורות של לובש שרשראות תכשיטים מוכרים. פעמים רבות, זה בא לידי ביטוי על ידי החלת סמלים ספציפיים בנסיבות מסוימות, כמו על ידי לובש סמל תכשיטים יהודי שרשראות לחתונות, בר מצוות, בת מצווה או מתנות כל שרשראות סמלי על ימים חשובים.

סמלים בתכשיטים - זהב לבן מגן דוד עם יהלומים
סמליות בתכשיטים - זהב לבן מגן דוד עם יהלומים

עין הרע סמל שרשרת עבור כוח

בואו נתחיל לענות על השאלה 'מהי עין רעה?'

מאז ימי קדם, האמינו אחדים כי קללה או מזל רע שגרם לפציעה או לרוע המזל יכול להביאו על ידי הבוהק המרושע. קמעות שונות נעשו כדי להגן על אנשים ממטרד כזה. אחד הקמיעות האלה הוא יד עם עין בעין, שרשרת עין הרע - חמסה aka יד של פטימה aka היד של מרים. קמיע חמסה עם עין נקרא גם 'עין הרע', כמו אותו הדבר עצמו נוצר כדי להגן עלינו מפני.

עין הרע שרשרת
שרשרת עין הרע סמל יהודי עם אבן ירושלמית

שרשרת עין הרע מחפשת את האנושות במשך אלפי שנים, עם ציור של הסמל נמצא במערה בספרד מתוארך קרוב 10,000 שנים.

מבחינת הסמליות בתכשיטים, חמסה נחשב כסמל כוח גם בגלל הקשר שלה עם מספר חמש. חמש אצבעות של שרשרת עין הרע הם תזכורת עבור חמשת החושים שאדם צריך להשתמש כאשר משבח את אלוקים.

עין הרע שרשראות שחוקים בכל רחבי העולם על ידי אנשים מכל הגילאים. הורים עוטפים אותם להגנה סביב מפרקי תינוקותיהם; בעלים נותנים מתנות של תכשיטים עם סמל זה לנשותיהם ולהיפך; אנשים קונים להם את עצמם ואת חבריהם, וכו 'הכל מתוך תקווה כי סמל זה כוח ישמש מטרתו של הבאת הגנה, warding את הרע, ויצירת מזל טוב עבור הלובש שלה.

עין הרע שרשרת שרשרת תכשיטים סמליים
שרשרת עין רעה מחרוזת סמלית, זהב לבן עם אבן ירושלמית ויהלום

מתנה של סמל סמל הלב

משלי 4: 23

מעל לכל השאר, שמור על הלב שלך, כי כל מה שאתה עושה זורם ממנו.

סמל הלב הוא אידיאוגרפיה, ייצוג חזותי של רעיון, דבר. סמל הלב הוא זה של שני חצאי מאוחדים כאחד. הוא מעוגל, ממוזג לתוך שלם, מחובר באמצע עם שתי נקודות נמוכות: איפה הדברים זורמים לתוך האיגוד, ואיפה הם נשפכים מתוך זה. העמדות של זרימת ה- out-out- הן אלה של צריכת וסילוק, אלה הן הדדיות, בדיוק כפי שהן בתוך איחוד בריא כגון משפחה או יחסים אינטימיים.

תכשיטי זהב בזהב עם שרשראות יהודיות
תכשיטי זהב בזהב עם שרשראות יהודיות

מתנות של תכשיטים עם סמל של הלב נפוצים בימים כמו חג האהבה או יום האם, אבל בהחלט לא רק. סמל הלב תמיד רלוונטי, יהיה זה יום הולדת או סיום או סתם מתנה של תכשיטים כי אתה אוהב מישהו כל כך הרבה שאתה רוצה לתת להם שרשראות תכשיטים ללא סיבה נראית לעין.

מחרוזת סמלית יהודית

התכשיטים בכלל, ותכשיטים יהודיים בפרט, יכולים להיות סמליים מטעמים שאינם ייצוגם החזותי, משמעותם או ערכם המצורף. כמו במקרה של תכשיטי מוריה ויודאיקהשל שרשראות סמלי, עגילים, טבעות, חפתים, ותליונים, זה אלמנט מסוים בתוך חתיכת התכשיטים כי נחשב. הסמליות שלהם בתכשיטים לא תמיד ישירה.

רבות מהשרשראות הסמליות שלהם מתארות דברים שהוזכרו כאן קודם - מגן דוד, שרשרת עין הרע, מזוזה - אך חלקן לא, ובכל זאת הן עדיין יכולות להיחשב לתכשיטי סמלים יהודיים. איך יכול להיות?

תכשיטים סמליים
טבעת זהב צהוב משובצת בירושלים עם אבן ירושלמית

הסיבה לכך נעוצה בכך שהם מחזיקים ביסוד חיוני של היסטוריה אותנטית הטבועה בכל הדתות האברהותיות, ואותה אבן היא אבן ירושלמית המשולבת במחרוזות התכשיטים שלהם.

באמצעות צירוף מקרים מופלא, ואתה יודע איך כמה אנשים אומרים כי אין צירופי מקרים, יצרני תכשיטי מוריה עכשיו לשים את הכישרון המיוחד ואת הכישורים שלהם לעצב פריטים תכשיטים מדהימים וייחודיים. שרשראות סמלי שלהם לעשות מתנות קלאסיות ומרגשות של תכשיטים, תכשיטים יהודיים פונה אל אנשים רבים של דתות שונות ומגוון של חיים.

התכשיטים היהודיים שלהם, כמו שרשרת עין הרע, הם לא רק סמל לכוח אלא גם אלמנט פיזי המחזיק בקשר רוחני קבוע לארץ הקודש.

 

תכשיטים סמליים

שם מוצר: חפתים מתומנים עם אבן מוריה וזהב ורוד 18 קרט

תיאור מוצר: הביצוע הגברי של אבן ירושלים 18K עלה זהב 0.78 Ct. חפתים יהלום להחיות את העבר הזוהר של ירושלים על ידי הבאת אבן עתיקה אותנטית ממוסגרת זהב 18K עלה עם יהלומים. הם מתחברים בין ערכים מסורתיים לבין מורשת.

מחיר: ₪6,433.00

מַטְבֵּעַ: דולר אמריקאי

זמינות: במלאי

 • סמליות בתכשיטים
 • סמל יהודי
 • שרשראות תכשיטים
 • שרשרת עין הרע
 • סמל כוח
 • מתנה של תכשיטים
 • שרשראות סמלי
 • סמל הלב
 • תכשיטים יהודיים
5
משוב משתמש
0 (0 הצבעות)