חג המולד בירושלים

חג המולד בירושלים

אם אתה רוצה להתחבר באמת לרוח חג המולד, אחד המקומות הטובים בעולם לעשות זאת הוא העיר הקדושה ירושלים. כל העיר זורחת באורות חגיגיים ורחובותיה הצרים מחזירים אתכם למקום בו הכל התחיל.

בעיר העתיקה בירושלים נמצא חלק מהמסלול שבו, על פי האמונה הנוצרית, הלך ישו מהמקום בו נגזר דינו למקום צליבתו. המסלול נקרא ויה דולורוזה – דרך הייסורים. אלפי עולי רגל מרחבי העולם מגיעים לירושלים בכל חג המולד לצעוד במסלול זה. המסלול כולל 14 תחנות ש- 9 מהן נמצאות בעיר העתיקה. כמה מעולי הרגל נושאים במהלך הצעידה, על גבם צלב עץ גדול, בדומה לצלב שנשא ישו בדרך לצליבה.

חג המולד בירושלים
עולי רגל צועדים בויה דולורוזה. צילום אדיבות יוסי רובננקו.

בירושלים יש כנסיות מכל זרמי הדת הנוצרית ובכולן נערכות תפילות לכבוד חג המולד. הטקס המפורסם ביותר מתקיים בכנסיית הקבר. בכנסיית נורטדאם נערך טקס בכמה שפות. פרטים נוספים.

כנסיות בירושלים
מפת הכנסיות המרכזיות בעיר העתיקה בירושלים

במהלך שהותכם בירושלים כדאי להקדיש זמן לביקור ב- YMCA המציע מגוון רחב של אירועים מיוחדים לחג. הקונצרט השנתי לחג המולד נערך בערב חג המולד והוא חוויה בלתי נשכחת באמת. למעלה מ -80 זמרים ונגנים מבצעים שירי חג מולד ומופיעים אורחים כוללים את תזמורת הרחוב ירושלים, מקהלת אורטוריה ירושלים, מקהלת הנוער בירושלים ותזמורת האקדמיה של ימק"א YMCA מציע גם שוק חג מולד, מופעי ילדים ובר לילה.

חג המולד בימק"א ירושלים
חג המולד ב- YMCA בירושלים. אדיבות הצילום של לינדה אל-שין

עובדה מעט ידועה היא שירושלים נמצאת בביתה סנטה קלאוס. עמוק בתוך העיר העתיקה נמצא בית קטן, המעוטר כל השנה בקישוטי חג המולד. בה, סנטה מוסמך (שסיים את לימודיו באוניברסיטת סנטה קלאוס) מקבל את פניהם של ילדים והוריהם מכל רחבי העולם ומציע להם חג מולד ייחודי בסגנון ירושלים. ביתו של סנטה הוא ללא מטרות רווח ומבוסס על תרומות בלבד. מטרתה להפיץ שמחה ואושר לילדים ברחבי העולם.

סנטה קלאוס
כיף עם סנטה. צילום באדיבות Pexels