אודות תכשיטי מוריה והאיש מאחורי התכשיטים

קולקציית תכשיטי מוריה היא בעלת מאפיינים ייחודיים משלה, מאחר ואבני ירושלים המשולבים בתכשיטים, מגיעות ישירות מהר הבית.
קולקציית תכשיטי מוריה – שילוב אבני ירושלים מהר הבית, מעוטרות בזהב ויהלומים הם פרי רעיונו ויוזמתו של אבי טביסל, האיש שמאחורי הקולקציה.

אבי טביסל הוא תכשיטן ישראלי, הבעלים של חברת IDC, דור שני של תכשיטנים, העוסק בתכשיטים ויהלומים באופן מקצועי מגיל 18. כאשר נודע לאבי על הפרוייקט הוא ביקר במקום ומיד זיהה את הפוטנציאל שבאבנים עתיקות אלה. הוא הבין וספג את המשמעות הרוחנית הטבועה באבנים שהוצאו מהמקום הקדוש כל כך לעם היהודי. למרות שהן ניראות כמו כל אבן ירושלמית אחרת, אבנים אלו הן ייחודיות ואין שני להם.

אבי רצה לחבר את האבנים העתיקות שנמצאו בפרויקט הסינון עם אהבתו לתכשיטים ויצר את אוסף תכשיטי מוריה. 
טביסל ראה בעיני רוחו כיצד משתלבת האבן הירושלמית פשוטה, שמגיעה מהמקום הקדוש ביותר לעם היהודי בתכשיטים. כך יוכל כל אדם, לקחת איתו פיסת מירושלים המקודשת.

אבי טביסל אומר, "האבנים בירושלים יכולות לדבר, כשהן מספרות את הסיפור מי אנחנו, מי היה כאן לפנינו ואיך הן קשורות אלינו היום. אבני ירושלים אינן אבנים רגילות. לכל אבן יש משמעות ורקע היסטורי. יתכן שהם שימשו במקדש, ברחובות ירושלים העתיקה, אותן אבנים שכנראה אבותינו, מלכינו ונביאינו צעדו עליהם. פיסת ירושלים תהייה איתך בכל מקום עזרו לנו לשמר את מורשת ירושלים ובית המקדש"

איך מייצרים את תכשיטי מוריה

כל תכשיט בקולקציית התכשיטים שלנו מתחיל מהעיצוב. הרעיונות לעיצוב התכשיטים הם פרי דימיונו של אבי טביסל הבעלים של תכשיטי מוריה.

הרעיונות עוברים תהליך פיתוח לעיצוב תכשיט שהוא בר ביצוע, תוך שירטוט סקיצה של התכשיט.

השרטוט מועבר להדמיה ועיצוב תלת מימד על מנת לבחון כיצד יראה התכשיט. באם נדרשים תיקונים הם נעשים בהדמיה.

מודל התלת מימד נשלח להדפסה ויציקת מתכת. יציקת המתכת עוברת תהליך עיבוד ולאחר מכן עוברת למחלקת האבן מהר הבית לחיתוך והתאמת האבן לתכשיט.

כל חלקי התכשיט, המתכת, אבן מהר הבית, היהלום או אבן החן, המעובדים כאמור, בנפרד, מועברים לשיבוץ וכל שלושת החלקים מורכבים לתכשיט אחד.

ההרכבה הסופית, השיבוץ והעיבוד הסופי נעשים במחלקת הצורפות שלנו.

צריכים עזרה?